W Krakowie przybywa czytelników?

Dużo się mówi o tym, że coraz mniej osób interesuje się książkami. Smartfony i dostęp do wszelkich atrakcji w świecie wirtualnym to spora konkurencja dla książek. Wygląda jednak na to, że powieści opierają się nawet postępowi cywilizacyjnemu. Biblioteka Kraków podzieliła się statystykami, z których wynika, że liczba czytelników w mieście wzrosła.

Krakowianie wracają do książek

Biblioteka Kraków rozpoczęła 2023 rok nową akcją zachęcającą do przeczytania 52 książek w roku. Pracownicy przygotowali nawet specjalną listę tematyczną, która pozwala na szybkie wybranie książek idealnie trafiających w indywidualne gusta. Jednocześnie udostępniono pozytywną informację dotyczącą statystyk. Okazało się, że liczba wypożyczonych książek jest niemal taka sama, jak przed pandemią. W 2022 roku dokonano 2 327 558 wypożyczeń, a do grona stałych czytelników dołączyło 15 tysięcy nowych osób. Teraz w Krakowie jest 151 tysięcy zarejestrowanych czytelników. Oby tak dalej!

Największą zaletą książek jest fakt, że dopasowują się do rytmu dnia. Książka zawsze jest dostępna. Jedyne, co trzeba zrobić, to wygospodarować trochę czasu w ciągu dnia.

Dodaj komentarz