Utrudnienia na lotnisku w Krakowie: winny cyklon Axel?

Po niepokojąco ciepłym Sylwestrze nastało ponowne ochłodzenie. Niższe temperatury idą w parze z opadami deszczu i silnym wiatrem. Jak się okazuje, odpowiada za to cyklon Axel, który pojawił się nad Polską. Gorsze warunki pogodowe spowodowały czasowe utrudnienia na lotnisku w Krakowie.

Odwołany lot z Warszawy do Krakowa

Szczęśliwie dla podróżujących, utrudnienia na lotnisku w Krakowie trwały jedynie do godziny 8:30. Ostrzeżenia o ewentualnych niedogodnościach wywołały trochę stresu, ale ostatecznie osoby wylatujące z krakowskiego lotniska uniknęły dużych opóźnień. W nieco gorszej sytuacji byli pasażerowie lotu z Warszawy do Krakowa. Samolot odwołano. W tej chwili jednak nie trzeba obawiać się kolejnych utrudnień. Przynajmniej nie dzisiaj. Podróżni mogą sprawdzać status swojego lotu w mediach społecznościowych, by być zawsze na bieżąco.

Prognozy pogody na najbliższe dni nie są najlepsze, co może skutkować kolejnymi niedogodnościami dla podróżujących. Meteorolodzy zapowiadają intensywne opady deszczu, silny wiatr i duże zachmurzenie. Za niesprzyjające warunki pogodowe odpowiada cyklon Axel. Miejscami wiatr może osiągać prędkość nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Dodaj komentarz