Tęczowe flagi zawisły na krakowskim magistracie! Prezydent miasta uczestniczy w Marszu Równości

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, który przypadał na piątek 17 maja 2024 roku, budynek Urzędu Miasta Krakowa, znajdujący się przy placu Wszystkich Świętych, ozdobiony został flagami tęczowymi. Jedna z flag dumnie powiewała nad głównym wejściem do budynku, natomiast druga – zlokalizowana była przy wejściu od strony pomnika Józefa Dietla.

Jest to istotny symbol zaangażowania miasta w promowanie wartości takich jak tolerancja i otwartość. Jak podkreślają urzędnicy magistratu, Kraków pragnie być miastem dla wszystkich, niezależnie od orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Symbolikę otwartości podkreśla także herb Krakowa, w którym dominującym elementem są otwarte bramy.

Następnego dnia, w sobotę 18 maja, ulicami Krakowa przemaszeruje Marsz Równości. Wydarzeniem tym zaszczytne patronat objął Aleksander Miszalski, prezydent Krakowa. To nie pierwszy raz, kiedy prezydent miasta stanął na czele marszu równości – wcześniej robił to Jacek Majchrowski. Aleksander Miszalski jednak jako pierwszy prezydent Krakowa w historii tego miasta, zdecydował się nie tylko poprzeć wydarzenie, ale także w nim uczestniczyć. Kilka dni temu potwierdził swoją obecność na krakowskim Marszu Równości.

Dodaj komentarz