Teatr KTO zaprasza na 47. sezon pełen atrakcji

Położony na podgórskim skwerze Teatr KTO z radością ogłasza otwarcie swojego 47. sezonu. W nadchodzącej jesiennej ofercie znajdą się przedstawienia utrzymane w nurcie teatru offowego, tańca, pozawerbalnego i performansu. Na widzów czekają również znane i lubiane komedie, spektakle tworzone przez artystów związanych z teatrem, a także czytania performatywne. Ponadto, dla najmłodszych przygotowano specjalny program niedzielny.

4 września rozpoczęcie sezonu w Teatrze KTO zwiastować będzie „Weselisko” – performatywne czytanie satyrycznego dzieła Bronisława Maja. Sztuka została wyreżyserowana przez Jerzego Zonia i oparta jest na motywach dramatu narodowego autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Osoby, które nie zdążą zakupić biletów na premierowy seans, będą miały okazję obejrzeć spektakl 2 października.

W planach jest również pokaz dwóch sztuk, które w poprzednim sezonie zdobyły dużą popularność: „Byłam żoną Boba Marleya”, stworzonej przez Małgorzatę Jantos i wyreżyserowanej przez Pawła Szumca, z Katarzyną Chlebny jako Ritą Marley (28, 29 września) oraz „Uczycie nas, jak suknie się podnosi” w reżyserii Józefa Opalskiego, zainspirowanej tekstami Bertolta Brechta, Rogera Fernaya i Waltera Mehringa, a muzykę skomponowali Bertolt Brecht, Hanns Eisler i Kurt Weill (15, 16 września).

Dodaj komentarz