Studia podyplomowe – szansa na rozwój i karierę. Gdzie warto studiować?

Studia podyplomowe są popularną alternatywą dla klasycznego modelu edukacyjnego. W zależności od uczelni i specjalności trwają 2 lub 3 semestry i są zakończone egzaminem. Aby się na nie zapisać, wystarczy mieć tytuł licencjata lub inżyniera. Jakie są zalety ukończenia studiów podyplomowych? Które kierunki są najbardziej przyszłościowe i co warto studiować? W tym krótkim artykule odpowiemy na te ważne pytania.

Studia podyplomowe – czym są i co warto o nich wiedzieć?

Studia podyplomowe w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Trendy na rynku edukacyjnym wyraźnie pokazują, że zainteresowanie taką formą kształcenia wyraźnie wzrasta. Podyplomowe studia są przeznaczone dla kandydatów posiadających wykształcenie wyższe. Na przykład zaraz po maturze czy studium pomaturalnym nie można na nie iść, ale mając w ręku dyplom licencjata lub inżyniera już tak. Oczywiście naukę na kierunku podyplomowym mogą również rozpocząć osoby posiadające kwalifikacje drugiego stopnia, tj. po obronie pracy magisterskiej.

Dlaczego warto iść na studia podyplomowe?

Kontynuacja nauki na kierunku podyplomowym przynosi naprawdę sporo korzyści. Trzeba mieć świadomość, że takie studia są odrębną formą kształcenia niż studia wyższe czy doktoranckie. Ich niepodważalną zaletą jest fakt, że wyposażają w wiedzę praktyczną i ściśle ukierunkowaną, podobnie jak np. studia MBA w KSB UEK. Ich program należy do najlepiej skonstruowanych w naszym kraju. W obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku pracy jest to bardzo cenne. Podyplomowe studia umożliwiają w krótkim czasie zdobyć nowe umiejętności, a także pogłębić wiedzę związaną z wykonywaniem zawodu. Wielu młodych ludzi traktuje taką formę studiowania jako okazję do przekwalifikowania zawodowego. Jako student kierunku podyplomowego możesz nabyć nowe kompetencje czy uzyskać dodatkowe kwalifikacje gwarantujące znalezienie ciekawszej i lepiej płatnej pracy. Zajęcia zazwyczaj odbywają się w wybrane weekendy, zatem naukę można połączyć na przykład z pracą czy opieką nad dzieckiem.

Jakie studia podyplomowe warto zrobić? Najlepsze i przyszłościowe kierunki 2023

U osób decydujących się na studia podyplomowe rodzi się pytanie, jaki kierunek wybrać. Od lat rosnącą popularnością cieszą się studia podyplomowe w Krakowie, ponieważ stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. W rankingach najbardziej przyszłościowych kierunków wysokie miejsca zajmują między innymi:

  • zarządzanie projektami, na których odbędziesz szkolenie PRINCE2 zakończone egzaminem certyfikującym,
  • zarządzanie przedsiębiorstwem, czyli typowe studia MBA skierowane do kadry menedżerskiej,
  • psychologia w biznesie, na których zdobędziesz i rozwiniesz umiejętności psychologiczne oraz odbędziesz akredytowane szkolenie Change Management Foundation,
  • analityk biznesowy, które uczą profesjonalnego zarządzania i analizy danych.

Studia podyplomowe w Krakowie otwierają wiele możliwości zawodowych. Absolwenci wymienionych kierunków należą do najbardziej pożądanych specjalistów na rynku, największe szanse zatrudnienia mają bowiem osoby z zawodów deficytowych. Kandydaci, którym zależy na otrzymaniu wymarzonej posady, na pewno będą się lepiej prezentować w oczach potencjalnych pracodawców, mogąc pochwalić się dyplomem prestiżowej uczelni. Wiele wskazuje na to, że to właśnie ludzie po studiach podyplomowych, których głównym wyróżnikiem jest praktyczne podejście do kształcenia, są dziś najbardziej poszukiwani.

Dodaj komentarz