Sezon koncertowy w Krakowie rozszerzony w 2022 roku z powodu pandemii

Ze względu na trwające odbudowywanie przemysłu muzycznego po pandemii, sezon koncertowy nie kończy się już tradycyjnie czerwcu. Tym samym, tegoroczny kalendarz imprez muzycznych w Krakowie obejmuje wiele interesujących występów zagranicznych artystów także przez lipiec, sierpień i wrzesień.

W czwartek, 13 lipca, na scenie pod Wawelem pojawi się renomowany włoski wokalista rockowy Zucchero. Uznawany jest on za jedynego artystę z Italii, który zdobył serca fanów zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Publiczność będzie miała okazję posłuchać jego najbardziej znanych utworów, w tym słynnego „Baila Morena”.

Kraków po raz kolejny gościć będzie brytyjskiego wokalistę Stinga, który wystąpi tutaj już po raz trzeci. Jego koncert odbędzie się w czwartek, 20 lipca, w Tauron Arenie jako część trasy „My Songs”. Artysta zaprezentuje swoje najbardziej znaczące utwory zarówno z solowego dorobku, jak również z czasów współpracy z legendarnym zespołem The Police. Na koncercie jako support wystąpi również syn Stinga, Joe Sumner.

Dodaj komentarz