Schemat oszustwa związanego z fałszywymi ogłoszeniami o wynajmie miejsc noclegowych w regionach turystycznych rozbity przez policję

Grupa mężczyzn, która publikowała na stronach internetowych nieautentyczne oferty wynajmu kwater w popularnych miejscach turystycznych, została zatrzymana przez siły policyjne. Proces egzekucji prawa objął siedmiu z nich, którzy teraz są postawieni przed obliczem sprawiedliwości w postaci zarzutów karnych. Dodatkowo, trzech z nich zostało umieszczonych w areszcie na czas śledztwa. Kontrolę nad prowadzeniem dochodzenia sprawuje Prokuratura Regionalna w Krakowie.

Policja przekazała informacje, że pod koniec sierpnia funkcjonariusze z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zdołali rozwiązać zagadkę i doprowadzić do rozwiązania skomplikowanej sieci przestępczej. Ich działalność polegała na wielokrotnym wystawianiu fałszywych ofert wynajmu miejsc noclegowych w atrakcyjnych dla turystów miejscach poprzez różne serwisy internetowe. Siedmiu mężczyzn odpowiada teraz za swoje czyny, zostali oni bowiem oskarżeni o przestępstwa karne, a dodatkowo trzech z nich przebywa obecnie w areszcie śledczym.

Zatrzymani przestępcy działali na terenie trzech województw: mazowieckiego, śląskiego oraz pomorskiego. Według ustaleń policji, wszyscy zatrzymani są członkami tej samej zorganizowanej grupy przestępczej.

Dodaj komentarz