Rozwój infrastruktury drogowej Krakowa: Modernizacja ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej

W Krakowie zaplanowano rozbudowę trzech ulic – Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej. Już w lipcu tego roku wyłoniono firmę, która ma na celu modernizację tych dróg. Konkretnie chodzi o rozbudowę ulicy Stelmachów na odcinku od Piaskowej do Jordanowskiej oraz samej ulicy Piaskowej. W ramach przewidzianych prac powstanie nowa jezdnia, chodniki oraz pozostała niezbędna infrastruktura techniczna – w tym systemy odwodnienia i oświetlenia. Zainwestowane środki w ten projekt wynoszą około 36,2 miliona złotych.

Plan inwestycyjny zakłada szeroko zakrojone działania. Ulica Piaskowa doświadczy modernizacji na odcinku od ulicy Chełmońskiego do Stelmachów. Ulica Stelmachów zostanie rozbudowana pomiędzy Piaskową a Jordanowską, natomiast ulica Jordanowska przejdzie zmiany na odcinku od Stelmachów do Łokietka.

Zakres prac obejmujących modernizację tych trzech ulic jest szczegółowy. Planowane jest wykonanie nowej jezdni wraz z obustronnymi chodnikami, budowa systemu odwodnienia, instalacja oświetlenia, a także stworzenie zjazdów oraz miejsc postojowych.

Rozbudowa jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to część większego projektu o nazwie: “Przebudowa drogi w ciągu ulic: Piaskowej, Stelmachów i Jordanowskiej oraz remont ul. Marii Konopnickiej na odcinku mostu Dębnickiego w Krakowie”.

Dodaj komentarz