Rowery miejskie w Krakowie. Nowe zasady wypożyczania

Rowery przeżywają swój renesans, o czym świadczy skala popularności rowerów miejskich. Niestety, w Krakowie nie obyło się bez poważnych utrudnień. Użytkownicy elektrycznych rowerów miejskich w Krakowie mają za sobą miesięczną przerwę w wypożyczaniu pojazdów. Wszystko przez wandali.

Skala wandalizmu wymusiła zmiany

W zeszłym sezonie także dochodziło do przypadków niszczenia rowerów miejskich w Krakowie. Były to jednak pojedyncze przypadki. Tym razem uszkodzono już 12 rowerów, a przecież sezon dopiero się rozpoczął. Z tego względu wypożyczalnia rowerów zdecydowała o czasowym wyłączeniu usługi. Rowery wróciły niedawno, ale zmieniono zasady wypożyczania. Do tej pory każdy mógł wypożyczyć rower, podając zmyślone dane. Obecnie weryfikacja tożsamości jest bardziej restrykcyjna. To jeszcze nie koniec. Trwają poszukiwania osób odpowiedzialnych za zniszczenia. Prawdopodobnie są to młodzi ludzie, którzy regularnie organizują wyścigi downhill, do których rowery miejskie nie są przystosowane.

Zniszczone rowery miejskie to kolejny problem komunikacyjny w Krakowie. Wcześniej pisaliśmy także o hulajnogach: https://www.halokrakow.pl/hulajnogi-elektryczne-przeszkadzaja-mieszkancom-krakowa-ludzie-parkuja-pojazdy-byle-gdzie/.

Dodaj komentarz