Przebudowa krakowskiego żłobka samorządowego nr 18 dla lepszej jakości opieki nad dziećmi

Właśnie trwa gruntowna modernizacja żłobka samorządowego nr 18 zlokalizowanego przy ul. Mazowieckiej 30a w Krakowie. Głównym celem tych prac jest podniesienie standardu opieki nad najmłodszymi. Prace obejmują szereg działań, takich jak remont piwnic, odnowienie instalacji elektrycznej, naprawę klatek schodowych oraz termomodernizację ścian budynku. Te elementy stanowią kluczowy punkt obecnego etapu całościowej przebudowy obiektu.

– Obecny etap prac modernizacyjnych w żłobku na ulicy Mazowieckiej planujemy zakończyć jeszcze w tym roku. Przewidywany koszt całego zadania to nieco ponad 2,7 mln zł – informuje Jan Machowski, rzecznik prasowy Zarządu Inwestycji Miejskich.

Kolejna faza modernizacji żłobka na ul. Mazowieckiej 30a rozpoczęła się kilka tygodni temu. Obecnie prowadzone są działania zarówno wewnątrz budynku, jak i na jego zewnętrznym froncie. W piwnicach są przeprowadzane demontaże i wyburzenia, mające na celu obniżenie poziomu posadzki i tym samym zwiększenie wysokości pomieszczeń. Trwają także prace murarskie polegające na stawianiu nowych ścianek działowych. Dokonano już izolacji przeciwwilgociowej przez iniekcję w wybranych fragmentach zewnętrznych ścian. Zniszczone i zawilgocone tynki zostały usunięte, a w trakcie jest osadzanie nadproży oraz tworzenie otworów na drzwi według planowanego układu pomieszczeń.

Dodaj komentarz