Profesor Bernard Ziębicki nowym rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

W środę dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK, zyskał zaufanie i uznanie swojej społeczności akademickiej, zostając wybranym na rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jego kadencja rozpocznie się 1 września bieżącego roku i potrwa aż do 31 sierpnia 2028 roku. Profesor Ziębicki zastąpi na tym prestiżowym stanowisku dr. hab. Stanisława Mazura, prof. UEK, który postanowił nie starać się o kolejną kadencję.

Wyborcy okazali duże poparcie dla profesora Ziębickiego, który zdobył aż 240 głosów z ogólnej puli 387 oddanych głosów. Jest to dowód ogromnego szacunku jakim cieszy się w środowisku akademickim.

Nowo wybrany rektor, po ogłoszeniu wyników wyborów, zadeklarował gotowość do współpracy z każdym członkiem społeczności uczelnianej. Podkreślił swoje zobowiązanie do kontynuacji misji założycieli uczelni, ale w sposób dostosowany do realiów dzisiejszych czasów i z klarownymi planami na przyszłość. W ten sposób chce przygotować uniwersytet do obchodów swojego 100-lecia.

Postulat na rektora UEK wysunęli również prof. dr hab. Krzysztof Wach, kierownik Katedry Handlu Zagranicznego oraz dr hab. Marcin Zawicki, prof. UEK, dziekan Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej (GAP).

Dodaj komentarz