Prezydent odwiedził grób pary prezydenckiej w Krakowie w 13 rocznicę katastrofy smoleńskiej

Prezydent Andrzej Duda pojawił się w poniedziałek w Krakowie, by uczcić pamięć ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Prezydent odwiedził grób pary prezydenckiej oraz Cmentarz Rakowicki. W tym roku mija 13 rocznica tragedii w Smoleńsku.

Wizyta Andrzeja Dudy w Krakowie

Prezydent Andrzej Duda pojawił się w Krakowie w Poniedziałek Wielkanocny. Z samego rana udał się do krypty na Wawelu, by złożyć wieniec przy grobie Marii i Lecha Kaczyńskich. Następnie udał się na Cmentarz Rakowicki, by tam oddać hołd pozostałym poległym w katastrofie smoleńskiej. Łącznie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Prezydent Duda wystosował do mediów krótkie przemówienie, w którym uczcił pamięć zmarłych i oznajmił, że byli to ludzie oddani Polsce.

Do katastrofy smoleńskiej doszło 10 kwietnia 2010 roku. Para prezydencka zmierzała na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. W samolocie TU-154M lecieli także dowódcy wojskowy, urzędnicy państwowi oraz siedmiu członków załogi. Niestety, samolot rozbił się w pobliżu lotniska w Smoleńsku o godzinie 8:41 i nigdy nie dotarł do celu.

Dodaj komentarz