Pożegnanie Benedykta XVI w Krakowie

Benedykt XVI objął pontyfikat papieski po śmierci Jana Pawła II. W 2006 roku pojawił się na pielgrzymce w Krakowie, gdzie został ciepło przyjęty i pozytywnie zapisał się w pamięci mieszkańców miasta i nie tylko. 31 grudnia Watykan poinformował o śmierci Benedykta XVI, który odszedł w sobotę rano w klasztorze Mater ecclesiae.

Benedykt XVI nie żyje

Joseph Ratzinger był bezpośrednim następcą papieża Jana Pawła II, zmarłego w 2005 roku. Benedykt XVI pełnił funkcję papieża przez 8 lat, po czym w 2013 roku zrezygnował ze stanowiska głowy kościoła. Mimo że pontyfikat Benedykta XVI nie był szczególnie długi, zdążył on pozytywnie zapisać się w pamięci wiernych, również tych z Polski. W 2006 roku papież odwiedził Kraków, co miasto pamięta do dziś. Warto również podkreślić, że Benedykt odwiedzał Kraków jeszcze za czasów, gdy był urzędnikiem watykańskim.

W dniu śmierci Benedykta XVI Kraków uczcił jego pamięć. O 12:00 zadzwonił Dzwon Zygmunta, a o 18:00 odprawiono uroczystą mszę świętą w katedrze na Wawelu. Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia 2023 roku na Placu Świętego Piotra w Watykanie.

Dodaj komentarz