Pożar w Parku Duchackim. Spłonął dach zabytkowego dworu

Osoby mieszkające w pobliżu zabytkowego dworu Bemów w Krakowie, mieszczącego się w Parku Duchackim, dostrzegły ogień na dachu budynku. Na miejscu szybko pojawiły się strażacy, którzy okiełznali pożar, zanim rozprzestrzenił się na niższe partie budynku. Obecnie trwa szacowanie strat.

Pożar dachu zabytkowego dworu Bemów

Do pożaru w Parku Duchackim w Krakowie doszło w nocy z piątku na sobotę. Zapalił się dach zabytkowego dworu Bemów, którego właścicielem jest miasto. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Mimo świetnie przeprowadzonej akcji gaśniczej ogień zdążył strawić cały dach budynku. Na ten moment nie wiadomo, jak duże są straty, jednak ustalono, że najważniejsze części budynku są całe.

Historia zabytkowego dworku sięga aż XV wieku. Dwór wraz z przylegającym ogrodem przetrwał nawet II Wojnę Światową, lecz niewiele brakowało, by zniszczyła go współczesna deweloperka. Teren planowano przerobić na osiedle mieszkaniowe, jednak protesty mieszkańców sprawiły, że obiektem zajęło się miasto. W przyszłości w budynku prawdopodobnie powstanie siedziba Zarządu Zieleni Miejskiej.

Dodaj komentarz