Polskie Stronnictwo Ludowe liczy na jednego kandydata Koalicji w Krakowie, w razie braku porozumienia – poprze Andrzeja Kuliga

Jakkolwiek Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) żywi nadzieję, że Koalicja będzie miała w Krakowie jednego reprezentanta w wyborach na prezydenta miasta 15 października, jest również otwarte na inną możliwość. Gdyby porozumienie nie doszło do skutku, partia jest przygotowana na wsparcie kandydatury Andrzeja Kuliga, aktualnie zastępującego prezydenta Krakowa. Kulig jest także popierany przez obecnego prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Majchrowski, który pełnił swoją funkcję przez ponad dwie dekady, stwierdził, że nie będzie starał się o kolejną kadencję.

„Utrzymujemy jako PSL przekonanie, że Koalicja 15 października wystawi jednego kandydata i dojdzie do porozumienia. Jeśli jednak rzeczywistość okaże się inna, najprawdopodobniej poprzemy kandydaturę profesora Andrzeja Kuliga” – przekazał w rozmowie z PAP Krzysztof Jan Klęczar, lider małopolskich struktur PSL.

Klęczar zaznaczył również, że PSL ceni sobie trzech innych kandydatów: Rafała Komarewicza z Polski 2050, Ireneusza Rasia oraz Piotra Kempfa – obaj z PSL.

Rafał Komarewicz, kandydat Polski 2050-TD, także liczy na wsparcie PSL-TD. Po rozmowach z przywódcą Polski 2050, Szymonem Hołownią, Komarewicz ogłosił swoją decyzję o startowaniu w wyborach na prezydenta Krakowa. Zadeklarowanie chęci ubiegania się o tę funkcję wyraził także Ireneusz Raś.

Dodaj komentarz