Podział między Nową Lewicą a Koalicją Obywatelską w Krakowie. Nieoficjalne informacje wskazują na rozerwanie umowy

Działacze Nowej Lewicy z Małopolski podjęli decyzję o zerwaniu umowy koalicyjnej, którą parę tygodni temu podpisali z krakowskimi przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej. Spór dotyczył obsadzenia stanowiska wiceprezydenta miasta, do którego nie udało się wypracować kompromisu. Informację o rozerwaniu umowy ogłoszono podczas konferencji prasowej.

Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się na portalu Onet. Informacje te zostały później potwierdzone przez serwis Interia, który korzystał z własnych źródeł. Decyzja formalna w tej sprawie zapadła o godzinie 18, podczas spotkania działaczy obu partii.

W tym samym czasie krakowski prezydent Aleksander Miszalski ogłosił nazwiska swoich trzech zastępców. Łukasz Sęk, Stanisław Kracik i Stanisław Mazur zostali powołani na stanowiska wiceprezydentów miasta. W umowie koalicyjnej przewidziano, że czwartym zastępcą prezydenta Krakowa będzie osoba wyznaczona przez Nową Lewicę.

Ta klauzula zawarta została w umowie koalicyjnej przed wyborami samorządowymi. Według niej Nowa Lewica zobowiązała się do niepropagowania własnego kandydata na stanowisko prezydenta i wsparcia kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Dodaj komentarz