Podwyżka opłat za przejazd autostradą A4 Katowice – Kraków już od 1 kwietnia – to nie żart!

Od pierwszego dnia kwietnia, kierujący pojazdami na trasie A4 Katowice – Kraków, będą zmuszeni do zapłaty wyższych stawek za korzystanie z autostrady. Informacje o podwyżce, która dotknie kierowców samochodów osobowych, przekazał koncesjonariusz tej autostrady. Omawiana decyzja ma stać się obowiązująca od początku nowego miesiąca.

Wyższe koszty przejazdu autostradą A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem są już drugim tego typu przypadkiem w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Poprzednie podniesienie stawek miało miejsce w kwietniu roku poprzedniego. Jak tłumaczy zarządca autostrady, wzrost opłat jest konsekwencją kumulacji wydatków inwestycyjnych, które są bezpośrednio związane z końcem umowy koncesyjnej.

Z kolei, Główny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad postanowił przypomnieć o tym, że w przeszłości instytucja ta nie miała rzeczywistej możliwości wpływania na decyzje o podniesieniu stawek za przejazd autostradą. Wszystko za sprawą postanowień umowy koncesyjnej, które są zgodne z prawem i obowiązują do 2027 roku.

Dodaj komentarz