Planowanie podróży komunikacją miejską w Krakowie podczas majówki: zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych

Podczas długiego weekendu majowego, komunikacja miejska w Krakowie również ma szansę trochę odpocząć. W tym okresie, od środy do niedzieli, niektóre linie tramwajowe i autobusowe zostaną zawieszone, a inne będą funkcjonować z różną częstotliwością.

W szczególności, linie tramwajowe numer 1, 13, 18 i 20 mają kursować co 15 minut przez cały dzień. Z kolei tramwaj linii 52 będzie jeździł co 20 minut, ale tylko w dniach 1, 3 i 4 maja. Niemniej jednak, linia tramwajowa numer 49 zostanie całkowicie zawieszona na ten czas.

Zmiany dotyczą również autobusów. Linie autobusowe numer 179 i 701 będą kursować co kwadrans, natomiast autobusy linii 156 i 420 zostaną tymczasowo wycofane z ruchu.

Na dodatek, ze względu na prace remontowe przy przystanku tramwajowym „Politechnika”, tunel pod Dworcem Głównym pozostanie zamknięty, skutkując objazdami dla niektórych linii tramwajowych. Więcej informacji na temat tych zmian można znaleźć na stronie krakowskiego MPK.

Warto również zwrócić uwagę, że kierowcy muszą pamiętać o tym, iż za zostawienie samochodu w centrum Krakowa w dniach 1 i 3 maja będzie naliczany opłata parkingowa, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki w postaci mandatu pod wycieraczką po powrocie do auta.

Dodaj komentarz