Planowana zmiana lokalizacji przystanku autobusowego Gaj Zadziele na zakopiance

W gminie Mogilany na drodze krajowej numer 7, przystanek autobusowy Gaj Zadziele zostanie tymczasowo przeniesiony. Rewizja ta dotyczy punktu z którego korzystają pasażerowie linii autobusowych numer 245, 275, 285 i 255, a zwłaszcza strefy do obsługi wsiadania i wysiadania. Prace związane z tym przenoszeniem przystanków mają zostać przeprowadzone w czwartek, 22 czerwca, pomiędzy godziną 8:00 a 8:30. Pomocnicze punkty przystankowe mają służyć pasażerom przez około 10 tygodni.

Obecna lokalizacja przystanków oraz przystankowa wiata zostaną zdemontowane. W rezultacie, pasażerowie nie będą mieli dostępu do tzw. stałego punktu przystankowego. Powodem do wprowadzenia takich zmian jest realizacja prac przy tworzeniu nowego węzła drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 i ulicy Zadziele w miejscowości Gaj.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Urząd Gminy Mogilany, przystanek Gaj Zadziele dla kierunków do Krakowa zostanie umiejscowiony w nowej, tymczasowej lokalizacji. W przypadku linii autobusowych numer 245, 275 i 285 na zakopiance, nowe miejsce będzie znajdować się przed skrzyżowaniem z ulicą Zadziele, co oznacza przesunięcie obecnego przystanku o około 80 metrów. Natomiast dla linii numer 255 na ulicy Zadziele, punkt przystankowy zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie z drogą krajową nr 7 – co oznacza jego przesunięcie o około 100 metrów.

Dodaj komentarz