Otwarcie lokalnego kąpieliska w Januszowicach

Jako część gminy Słomniki, małe miejsce zwane Januszowice przekształciło swój staw w miejscowe kąpielisko. W momencie otwarcia, obszar ten obejmował plażę, tereny rekreacyjne, wyspę i molo, a także wypożyczalnię różnego rodzaju sprzętu pływackiego, takiego jak rowery wodne i kajaki. Co ciekawe, pomimo że wszystko działało bez zarzutu od pierwszego sezonu po wybudowaniu, nie wolno było tam pływać. Jednakże obecnie, kąpiel jest już dozwolona.

Kąpielisko w Januszowicach, które jest też widziane jako strefa rekreacji nad wodą, zostało oficjalnie otwarte w 2021 roku. Od wielu lat właśnie ta powierzchnia była używana głównie przez rybaków, ale gmina Słomniki postanowiła przekształcić to miejsce na przestrzeń rekreacyjną. Lokalni urzędnicy pracowali przez kilka ostatnich lat nad stworzeniem idealnego miejsca do odpoczynku nad wodą. Wybrali oni malowniczy obszar na brzegu stawu, który znajduje się niedaleko dawnej trasy drogi krajowej nr 7 oraz obecnej drogi ekspresowej S7, która jest obwodnicą Słomnik. W zeszłym roku oferta tego miejsca została poszerzona o kąpielisko.

Kąpielisko z atrakcjami

Teraz obszar ten oferuje wiele atrakcji. Jest molo prowadzące do uroczej wyspy na stawie, na której znajduje się altanka wyposażona w miejsca do grillowania. Na wyspie umiejscowione są również stoliki i ławki, które umożliwiają odprężenie się oraz przestrzenie przeznaczone do różnorakich gier i zabaw.

Niedaleko głównego wejścia do stawu zlokalizowane są dwa food trucki, które zaspokajają potrzeby gastronomiczne odwiedzających. Poza tym przy samym brzegu stawu utworzona została plaża. Co więcej, nieopodal znajduje się wypożyczalnia sprzętu pływackiego oferująca między innymi kajaki oraz stacjonujące przy molo rowery wodne.

W tym roku kąpielisko jest w pełni operacyjne i pełni swój wyznaczony cel. Dodatkowo na bezpieczeństwo osób korzystających z tych udogodnień czuwają wykwalifikowani ratownicy.

Dodaj komentarz