Otwarcie kampanii wyborczej Małopolskiej Platformy Obywatelskiej z naciskiem na ekologię i rozwój infrastruktury transportowej

Partia polityczna Platforma Obywatelska z Małopolski dała oficjalny początek swojej kampanii wyborczej. Wydarzenie to miało miejsce w Krakowie, gdzie przedstawiciele opozycji deklarowali swoje zobowiązanie do walki za lepszą jakość powietrza oraz realną realizację kluczowych inwestycji w dziedzinie transportu w całym regionie. Wśród ich propozycji znalazło się m.in. wzniesienie tak zwanej „sądeczanki”, która jest planowaną drogą ekspresową łączącą Nowy Sącz z Krakowem.

W tym samym czasie, nie został jeszcze publicznie ogłoszony lider krakowskiej listy Koalicji Obywatelskiej na nadchodzące wybory parlamentarne. Pomimo braku formalnej informacji, w kuluarach można usłyszeć nieoficjalne pogłoski, sugerujące, że miejscem „numer jeden” na liście zostanie honorowane były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz z PO.

Plan wyborczy Platformy Obywatelskiej skupia się na dużych inwestycjach transportowych i determinowanej walce ze smogiem. Politycy partii z regionu małopolskiego rozpoczęli już pracę w terenie, aby przekonać potencjalnych wyborców do swoich innowacyjnych pomysłów. Jednym z punktów ich trasy była konferencja prasowa w Krakowie, na której ujawnili główne hasło swojej kampanii, które będę prezentować podczas podróży po całym województwie i prezentowania swojego programu wyborczego.

Dodaj komentarz