Organizacja imprezy plenerowej – jaki sprzęt eventowy się przyda?

Imprezy plenerowe są bardzo ciekawym rodzajem eventów. Tego typu wydarzenia łączą przyjemność przebywania na świeżym powietrzu ze świetną zabawą i różnorodnymi atrakcjami. Organizacja imprezy w plenerze wymaga kreatywności oraz odpowiedniego zarządzania przygotowaniami. Kluczowym czynnikiem przy tworzeniu eventów wymagających dużej i otwartej przestrzeni jest ustalenie szczegółów jeszcze na długo przed rozpoczęciem spotkania. Działając w ten sposób, zminimalizujemy ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych wypadków i zapewnimy wszystkim uczestnikom niezapomniane wrażenia. Udana impreza w plenerowej scenerii wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. Jakiego? Poniższy tekst daje odpowiedź na to pytanie.

 

Nagłośnienie

 

Sezon na koncerty, festyny, pikniki i inne imprezy „pod gołym niebem” rozpoczyna się zwykle wraz z nadejściem astronomicznej wiosny. Kiedy jest więcej słońca i cieplejsza pogoda, plenerowe eventy cieszą się bardzo dużą popularnością. Podczas organizacji tego typu wydarzeń trzeba być przygotowanym na wszelkie ewentualności. Bez względu na to, jak duża ma być impreza, podstawowym środkiem technicznym każdego eventu na powietrzu jest odpowiednie nagłośnienie. Niezwykle ważne jest, aby dźwięk pochodzący ze sceny docierał do wszystkich osób biorących udział w imprezie. Cechy dobrego systemu nagłaśniającego to przede wszystkim właściwie dobrane parametry sprzętu. Poza tym istotny jest brak szumów, pogłosu i innych oznak sprzężeń zwrotnych. Na wszelkich imprezach plenerowych znakomicie sprawdzają się profesjonalne systemy audio. W Polsce działa wiele różnych firm oferujących wynajem nagłośnienia na imprezy plenerowe i zamknięte. Zapewniają one również kompleksową obsługę eventów.

 

Oświetlenie

 

Oprawa świetlna imprezy muzycznej zawsze pozytywnie wpływa na samopoczucie odbiorcy. Przygotowanie odpowiednio zaaranżowanej architektury oświetleniowej sceny wymaga ogromnego nakładu pracy, ale też niemałych umiejętności. Niestety często zdarza się, że osoby bez doświadczenia i merytorycznej wiedzy w zakresie oświetlenia technologicznego nie potrafią dobrać odpowiednich rozwiązań do danej przestrzeni i danego wydarzenia. Dlatego dobrze jest, aby kwestią oświetlenia zajęła się profesjonalna agencja eventowa. Jej pracownicy zatroszczą się o dobór urządzeń odpowiednich do potrzeb i specyfiki konkretnej imprezy. Pozwoli to stworzyć niepowtarzalną atmosferę i nastrój. Firmy eventowe posiadają bogaty asortyment sprzętu na wynajem. Doświadczeni doradcy pomogą w doborze oświetlenia estradowego w zależności od wydarzenia. Dodatkowo zajmą się także konfiguracją urządzeń i pełną obsługą techniczną w trakcie trwania imprezy. Firmy świadczące usługi związane z wypożyczaniem oświetlenia realizują zlecenia na terenie całego kraju. Decydując się na taką współpracę, zyskujemy nie tylko gwarancję wysokiej jakości wyposażenia, ale też opiekę doświadczonych fachowców.

 

Ekrany i telebimy

 

Na wszelkich eventach plenerowych, do których zaliczają się zarówno imprezy muzyczne, jak i wydarzenia sportowe, najważniejszy jest profesjonalizm. Od strony organizacyjnej liczy się przede wszystkim stworzenie niesamowitej atmosfery widowiska. Tym, co przyczyni się do uatrakcyjnienia każdej imprezy na świeżym powietrzu, są ekrany LED oraz telebimy. Takie urządzenia ułatwiają śledzenie wystąpień lub toczącej się rywalizacji i zapewniają pełne skupienie uwagi. Nie ulega wątpliwości, że wynajem telebimu jest o wiele bardziej opłacalny niż zakup. Owszem, można próbować zorganizować telebim na własną rękę, jednak tak zaawansowany sprzęt nie należy do niskobudżetowych inwestycji. Tym bardziej że organizując pojedyncze wydarzenie nie ma potrzeby posiadania takiego urządzenia na stałe. Telebimy na wynajem są dostępne w wielu rozmiarach i wariantach, co pozwala na pełne dostosowanie instalacji do naszych wizji i oczekiwań. Warto dodać, że ekrany na wynajem cechuje wyśmienita jakość obrazu oraz duża odporność na warunki atmosferyczne.

 

Dodaj komentarz