Nowy węzeł przesiadkowy "Górka Narodowa P+R" w Krakowie już funkcjonuje

Od niedawna mieszkańcy Krakowa oraz zwiedzający tę miejscowość turyści mają możliwość korzystania z nowo wybudowanego węzła przesiadkowego na Górce Narodowej. Ta lokalizacja oferuje pasażerom pętlę dla tramwajów, przystanki dla autobusów miejskich, a od 12 stycznia będzie także obsługiwać parking samochodowy z pojemnością na 460 pojazdów.

Według informacji udzielonych przez krakowski magistrat, terminal przesiadkowy na Górce Narodowej jest już w pełni funkcjonalny. Na terenie parkingu typu park&ride trwają obecnie ostatnie testy i oczekiwane jest jego otwarcie dla użytkowników.

W dniu 8 stycznia uruchomiono dworzec przesiadkowy pod nazwą „Górka Narodowa P+R”. Do nowo utworzonej pętli można dotrzeć, korzystając z tramwajów linii numer 18, 50 i 69. Dodatkowo, z terminala autobusowego mogą skorzystać pasażerowie autobusów linii numer 217, 247, 257, 277, 280 i 503. Węzeł jest również obsługiwany przez linie numer 307 i 917.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie poinformował, że planowane uruchomienie parkingu typu park&ride przy nowej pętli nastąpi 12 stycznia. Na dwóch kondygnacjach znajdować się będzie około 460 miejsc parkingowych, a spośród nich wydzielone zostaną specjalne miejsca dla osób z niepełnosprawnościami oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Przy okazji warto przypomnieć, że linia tramwajowa prowadząca do Górki Narodowej rozpoczęła swoje funkcjonowanie we wrześniu poprzedniego roku, jednak do tej pory pasażerowie nie mieli możliwości dojeżdżania aż do końcowej pętli.

Dodaj komentarz