Nowe mieszkania komunalne w Krakowie

W Krakowie przy ulicy Fredry w okolicy już istniejących budynków wielorodzinnych rozpoczęła się nowa inwestycja mieszkaniowa. Inwestycja obejmować będzie budowę bloku z 46 mieszkaniami komunalnymi. Koszt inwestycji to ponad 8 000 000 złotych.

Prace rozpoczynają się od przygotowania terenu, w czym możemy wymienić usunięcie infrastruktury, która mogłaby przeszkodzić w budowie bloku, a także usunięcie zieleni. Jednak mieszkańcy nie muszą się obawiać o to, że osiedle zostanie pozbawione zieleni całkowicie, ponieważ przewidziano sadzenie nowych roślin, w ramach którego wykonawca posadzi ich aż 180 sztuk, z czego większość będą stanowić krzewy.

Kolejny etap zakłada rozbiórkę starego budynku znajdującego się w tym miejscu. Na początku gmina chciała postawić w tym miejscu dwa budynki wielorodzinne, jednak na prośbę mieszkańców wybudowany zostanie wyłącznie jeden taki budynek o wysokości do 15 metrów. Na miejscu powstanie również 50 miejsc parkingowych.

Inwestycja zostanie częściowo sfinansowana ze środków pochodzących z banku Gospodarstwa Krajowego, które przekazuje na ten cel ponad 2,5 miliona złotych, w tym miejscu warto przypomnieć, że łączny koszt tej inwestycji to około 8,1 miliona złotych.

To już kolejna inwestycja mieszkaniowa z ramienia Zarządu Inwestycji Miejskich. W tym roku powstały również osiedla Przyzby-Zalesie i Wańkowicza Gdzie powstało łącznie 522 lokale dla osób oczekujących na mieszkanie w ramach pomocy od gminy Kraków.