Nowa linia tramwajowa do Górki Narodowej zyskuje na popularności

We wrześniu miało miejsce otwarcie nowej linii tramwajowej łączącej Krowodrza Górka i Górkę Narodową. Od tego czasu, linia ta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, co potwierdzają statystyki prezentujące liczbę korzystających z niej pasażerów. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Andrzeja Kuliga, wiceprezydenta Krakowa, od czasu uruchomienia tej trasy tramwajowej, skorzystało z niej prawie 1,6 miliona osób.

Tramwaje kursujące na linii numer 18 i 50, które obsługują trasę do Górki Narodowej, przebyły od września aż 178 tysięcy kilometrów. Szacuje się, że wykonano na niej 42,5 tysiąca kursów, rozpoczynając trasę na przystanku Krowodrza Górka i kończąc na przystanku Papierni Prądnickich.

Warto przypomnieć, że linia tramwajowa do Górki Narodowej została uruchomiona na początku września bieżącego roku. Mimo to, pasażerowie nie docierają jeszcze do końcowego punktu trasy, jakim jest końcowa pętla.

Wszystko wskazuje na to, że budowa tejże pętli na Górce Narodowej powoli dobiega końca i przed końcem roku powinna być gotowa. W bliskim sąsiedztwie planowane jest wybudowanie parkingu typu park&ride, który pomieści około 470 samochodów.

Dodaj komentarz