Nowa linia A40 Kolei Małopolskich łącząca Kęty z Krakowem – startuje już 3 kwietnia

Z dniem 3 kwietnia, w środku tygodnia, Koleje Małopolskie wprowadzają nową trasę do swojej oferty. Jest to Małopolska Linia Dowozowa, która będzie kursować między miastami Kęty a Kraków, przez Andrychów, Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska. Planem na przyszłość jest przedłużenie tej trasy aż do Bielska-Białej.

Zasady obsługi nowej linii zostały określone jako A40. W ramach tej trasy przewidziane są codzienne kursy – sześć razy w dni powszednie oraz trzy razy podczas weekendów, czyli w soboty i niedziele.

Dodatkowo, informacje od Kolei Małopolskich wyjaśniają, że w autobusach kursujących na linii A40 pasażerowie będą mogli korzystać z biletów okresowych. Z kolei dla niektórych kursów przewidziana jest możliwość przesiadki na autobus Komunikacji Beskidzkiej w Kętach, skąd będzie można kontynuować podróż do Bielska-Białej. Na koniec warto dodać, że pasażerowie korzystający z nowych linii będą mieli możliwość skorzystania z oferty Biletu Metropolitalnego lub Małopolskiego Biletu Zintegrowanego.

Dodaj komentarz