Niebezpieczna sytuacja na ulicach Krakowa: mężczyzna z maczetą aresztowany

W godzinach popołudniowych we wtorkowy dzień, dokładnie o 14:40, do służb policyjnych w Krakowie wpłynęło niepokojące zgłoszenie. Informacja dotyczyła mężczyzny, który biegł po ulicach miasta – konkretnie w rejonie Alei Pokoju oraz ulicy Pułkownika Francesco Nullo – trzymając w rękach potencjalnie niebezpieczne narzędzie. Oprócz tego, nietypowe zachowanie mężczyzny manifestowało się również w krzykliwym wygłaszaniu różnorodnych haseł.

Sygnalizacje świadków wskazywały, iż narzędziem, które posługiwał się ów mężczyzna, była maczeta. Na miejsce niezwłocznie skierowano kilka radiowozów, które stawiły czoła sytuacji.

Zarówno nieumundurowani policjanci, jak i standardowe siły porządkowe przystąpiły do działania. Agresywny mężczyzna został szybko obezwładniony i zatrzymany. Na szczęście, całe zdarzenie nie spowodowało żadnych obrażeń ani ofiar.

Piotr Szpiech, rzecznik prasowy krakowskiej policji, poinformował o zatrzymaniu także drugiego mężczyzny, który może być powiązany z tą sytuacją. Obecnie trwają intensywne działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności całego incydentu, a zatrzymany mężczyzna zostanie poddany przesłuchaniu.

Dodaj komentarz