MPK w Krakowie chwali nowy, wielofunkcyjny pojazd

MPK w Krakowie zainwestowało w nowoczesny pojazd do porządkowania ulic. Maszyna może służyć do odśnieżania dróg, czyszczenia torowisk, a nawet do holowania niezwykle ciężkich tramwajów Krakowiaków. Prosty w obsłudze, wielofunkcyjny pojazd bez wątpienia przyda się w mieście. Zwłaszcza teraz, gdy Kraków zmaga się ze skutkami śnieżycy.

Pojazd, który może poruszać się po asfalcie i torach

Maszyna zakupiona przez MPK w Krakowie powstała na dwuosiowym podwoziu Mercedes-Benz Unimog U423. Dzięki specjalnym, wysuwanym wózkom szynowym pojazd w dowolnym momencie może zamienić się w maszynę sunącą po torach. Dzięki temu nowy nabytek MPK sprawdzi się nie tylko przy oczyszczaniu ulic ze śniegu, ale także przy holowaniu tramwajów.

Wielofunkcyjną maszynę wyposażono w nowoczesne rozwiązania, udogodnienia i zabezpieczenia. Pojazd ma między innymi system ALB do automatycznej regulacji siły hamowania, szyby wykonane ze szkła odbijającego promienie słoneczne oraz klatkę wzmacniającą, dzięki której korzystanie z pojazdu jest maksymalnie bezpieczne. Do obsługi maszyny wymagane jest prawo jazdy kategorii C.

Dodaj komentarz