Minister rolnictwa Robert Telus musi przeprosić lidera PSL

Decyzją Sądu Apelacyjnego w Krakowie, skarga ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Roberta Telusa, związana z wydanym w trybie wyborczym postanowieniem dotyczącym przeproszenia Władysława Kosiniaka-Kamysza, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), została odrzucona.

Dnia 13 października wcześniejszy wyrok nałożył na ministra Telusa obowiązek przeproszenia lidera PSL. Wyrok ten był efektem słów skierowanych przez Telusa pod adresem Władysława Kosiniaka-Kamysza podczas głównego wydania „Wiadomości” nadawanych na antenie TVP1. Minister oskarżył wówczas prezesa PSL o nielegalne przejęcie pieniędzy z Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE).

Robert Telus, będący członkiem Prawa i Sprawiedliwości (PiS) nie zgodził się z decyzją krakowskiego Sądu Okręgowego i postanowił odwołać się do instancji wyższej.

Sąd Apelacyjny jednak podtrzymał wyrok pierwszej instancji. Jak poinformował rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego, sędzia Tomasz Szymański, skarga ministra Telusa na postanowienie Sądu Okręgowego została odrzucona. Oznacza to, że minister rolnictwa jest zobowiązany do przeproszenia Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Zgodnie z prawem, decyzja ta jest już ostateczna i nie ma możliwości dalszego zaskarżenia. Jak przekazał sędzia Szymański, wykonanie postanowienia powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od momentu wydania rozstrzygnięcia przez Sąd Apelacyjny.

Dodaj komentarz