Mieszkanie w stylu rustykalnym w krakowskim bloku? To możliwe!

Marzysz o domku na wsi, ale w ciągu najbliższych lat trudno będzie Ci zrealizować to pragnienie, ponieważ wiedziesz życie w Krakowie lub innym dużym mieście? Nie odkładaj marzeń do emerytury! Jeśli planujesz zakup mieszkania w nowym budownictwie, urządź je w stylu rustykalnym. Wbrew pozorom jest to możliwe. Potrzebny będzie jedynie Twój zapał i wsparcie specjalisty.

Bez profesjonalnej pomocy się nie obejdzie

Efektu wiejskiego domu w miejskim mieszkaniu nie osiągniesz jedynie poprzez dobranie stosownych mebli i ozdób. Takie przedsięwzięcie wymaga wszczęcia odpowiednich procedur jeszcze na długo przed odbiorem kluczy od dewelopera – niezbędne mogą okazać się również zmiany lokatorskie. Pracownia architektoniczna mająca w swojej ofercie projektowanie wnętrz w Krakowie na pewno chętnie podejmie się tego wyzwania i przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces wykańczania mieszkania w Twoim wymarzonym stylu. Skontaktuj się z wybraną firmą wykończeniową jak najszybciej!

Materiały wykończeniowe: przede wszystkim drewno

Urządzanie mieszkania w stylu rustykalnym najlepiej zacząć od podstaw, czyli od wykończenia. W tym przypadku źródła inspiracji szukaj w naturze. Wszystko, co naturalne, doskonale sprawdzi się w Twoim nowym mieszkaniu. Materiałem, którego absolutnie nie powinno tu zabraknąć jest drewno. Niech pokrywa ono podłogi, ale nie tylko! Dobrym pomysłem będzie wkomponowanie drewna również w ściany – na przykład w postaci powracającej do łask boazerii – a także sufity – do wnętrz nawiązujących do wiejskich chat warto wprowadzić drewniane belki stropowe. Oprócz drewna, ściany oraz sufity powinna pokrywać farba biała lub w wybranym kolorze ziemi. Udanym wyborem będzie również cegła lub imitujące ją płytki.

Kuchnia w stylu rustykalnym

Sercem każdego wiejskiego domku jest kuchnia – nie inaczej powinno być w rustykalnym mieszkaniu. Kuchenne meble mają sprawiać wrażenie solidnych i masywnych – najlepiej, by w całości zostały wykonane z naturalnego drewna. Honorowe miejsce niech zajmie kredens z przeszklonymi drzwiczkami, na którego półkach wyeksponujesz na przykład ręcznie malowane filiżanki i talerzyki. Pamiętaj o stylowej konsekwencji i zamiast nowoczesnych garnków metalowych wybierz te emaliowane, a plastikowe przybory do gotowania zastąp drewnianymi. Świetnym wyborem będą też lniane ściereczki oraz obrusy z wyszywanymi wzorami ludowymi.

Wiejski salon w środku miasta

Salon rustykalny ma być przede wszystkim przytulny. I w tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się naturalne materiały. Obok drewna motywem przewodnim może stać się wiklina – świetnym pomysłem jest wykonany z niej fotel bujany. Na podłodze może natomiast zagościć ręcznie tkany dywan z tradycyjnym wzorem. Możesz pomyśleć również o kominku elektrycznym w ceglanej lub drewnianej zabudowie. Okna powinny zdobić zasłony, najlepiej lniane, a na ścianach obok rodzinnych zdjęć niech zawiśnie ręcznie pleciona makrama. W rustykalnym salonie nie może zabraknąć też żywych roślin – te najlepiej trzymać w ceramicznych lub glinianych donicach.

Dodaj komentarz