Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zwiększa swoją flotę o cztery małe autobusy Solaris Bus & Coach

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Krakowie rozszerzyło swoją flotę o cztery niewielkie autobusy marki Solaris Bus & Coach, które będą dedykowane do służenia na mniej zapchanych trasach oraz tam, gdzie przemierzanie drogi przez większe pojazdy jest niemożliwe. Autobusy zostały pozyskane na zasadzie leasingu.

Nowo nabyte autobusy zostały zaprezentowane publiczności w środę, na terenie zajezdni autobusowej Bieńczyce. Wszystkie z nich są niskopodłogowe, mierzą około 9 metrów długości i napędzane są silnikami spełniającymi surowe wymogi europejskiej normy emisyjnej Euro 6. Dodatkowo, pojazdy zostały wyposażone w platformę dla osób korzystających z wózków, system klimatyzacji oraz monitoring.

Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie, Mariusz Szałkowski, podkreślił, że autobusy midi będą służyły na trasach charakteryzujących się mniejszym natężeniem ruchu. Ponadto zostaną one wykorzystane tam, gdzie z uwagi na ograniczenia infrastrukturalne, takie jak wąskie ulice czy drogi, przemierzanie trasy przez standardowe autobusy jest niemożliwe.

Dodaj komentarz