Marsz 4 czerwca w Krakowie. Tysiące osób na Starym Mieście

Na marszu w Krakowie pojawiły się tysiące osób. Marsz Wolności rozpoczął się o godzinie 12:00, a zgromadzeni przespacerowali ulicami Bracką i Franciszkańską na plac Szczepański.

Kraków wspiera Warszawę

Głównym celem marszu w Warszawie było wyrażenie poparcia dla wartości demokratycznych i wolności, a także sprzeciw wobec działań obecnego rządu. Organizatorzy marszu w Krakowie podkreślali, że marsz był zorganizowany dla wszystkich tych, którzy nie mogli być obecni w Warszawie w tym czasie. Udział w marszu zapowiedzieli przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, ludzie kultury, samorządowcy oraz tysiące obywateli. Uczestnicy marszu mieli przybyć z różnych części Polski, aby wyrazić swoje stanowisko i wsparcie dla wartości demokratycznych.

Tłumy zgromadziły się również w Szczecinie. Marsze były częścią ogólnokrajowej mobilizacji, a uczestnicy przybyli do Warszawy z różnych regionów Polski. Osoby, które nie mogły pojawić się w stolicy, a chciały wziąć udział w marszu, zbierały się w centrach swoich miast. W Krakowie zebrało się kilkanaście tysięcy osób.

Dodaj komentarz