Małopolska Policja zapowiada wzmożone działania na drogach w dniach od 11 do 15 sierpnia 2023

Zbliżający się długotrwały okres odpoczynku od pracy w połączeniu z przewidywanym wzrostem ruchu na drogach naszego regionu, skłonił policjantów ruchu drogowego z Małopolski do podjęcia intensywnych działań w okresie od 11 do 15 sierpnia 2023 roku. Wszystko to, by zadbać o bezpieczeństwo osób podróżujących.

Nacisk zostanie położony na monitorowanie głównych szlaków komunikacyjnych województwa. Funkcjonariusze będą aktywnie udzielać porad i zaleceń kierowcom, a tam, gdzie pojawią się korki, podejmą działania mające na celu usprawnienie ruchu i skierują kierowców na alternatywne trasy.

Bez żadnych ustępstw policjanci będą reagować na przestępstwa i wykroczenia, które mogą wpływać na rosnącą liczbę ofiar wypadków drogowych, skupiając się zwłaszcza na sprawcach jazdy z nadmierną prędkością, nielegalnym wyprzedzaniu, wymuszaniu pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwym przewożeniu dzieci (bez odpowiednich fotelików lub urządzeń zabezpieczających) oraz na kierujących pod wpływem alkoholu. Szczególna uwaga zostanie poświęcona także wykroczeniom popełnianym przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dodatkowo, na całym obszarze województwa małopolskiego, zostaną przeprowadzone ogólnopolskie działania pod nazwą „Prędkość”. Ich celem będzie wykrywanie przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, co jest jedną z najczęstszych przyczyn poważnych wypadków drogowych.

Kierowcy powinni jednak pamiętać, że nawet najbardziej intensywne działania policyjne są bezwartościowe bez stosowania zdrowego rozsądku i odpowiedzialności za kierownicą.

Dodaj komentarz