Letnie wieczory na Kopcu Kościuszki: zmiana godzin otwarcia i atrakcyjna panorama Krakowa

W okresie od 16 czerwca do 26 sierpnia obowiązywać będą zmienione godziny otwarcia Kopca Kościuszki, co umożliwi podziwianie panoramy Krakowa z tego wyjątkowego punktu widokowego również po zapadnięciu zmroku. Dzięki temu, w sezonie letnim mieszkańcy oraz turyści będą mieli szansę zobaczyć niezwykłe widoki na takie miejsca, jak Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice czy Rynek Główny. Ponadto z Kopca rozpościera się malowniczy krajobraz Wyżyny Krakowskiej, Kotliny Sandomierskiej czy Pogórza Wielickiego, a w dni o dobrej przejrzystości powietrza można dostrzec nawet Tatry.

Wieczorne wejścia na Kopiec Kościuszki będą możliwe w każdy piątek i sobotę w godzinach 19.30-22.00, natomiast zwiedzający będą mogli przebywać tam aż do godziny 22.30. Zmiany w godzinach otwarcia wprowadzone zostaną począwszy od 16 i 17 czerwca, a ostatnie dni z dłuższym czasem dostępności to 25 i 26 sierpnia.

W ramach „Letnich zachodów Słońca” odwiedzający będą mieli okazję zwiedzić jedynie samo wnętrze Kopca Kościuszki, poprzez wejście przez kaplicę bł. Bronisławy. Należy jednak pamiętać, że Muzeum Kościuszkowskie pozostanie zamknięte podczas tych wieczornych sesji zwiedzania i jego regularne godziny otwarcia nie ulegną zmianie.

Dodaj komentarz