Kwestia bezpieczeństwa Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie – czy wszystkie przeglądy budowlane zostały przeprowadzone?

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który ma pod swoją opieką Stadion Miejski im. Henryka Reymana, wydał oświadczenie, reagując na naszą publikację. W swoim komunikacie zapewnia, że ten sportowy obiekt ma przeprowadzone wszystkie niezbędne badania i kontrole budowlane, które są wymagane przez prawo. Tymczasem, według twórców projektu stadionu, nie wszystko zostało wcześniej dokładnie sprawdzone. Rozstrzygnięcie tej kwestii nastąpi po kontroli Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Sprawa ta dotarła także do prokuratury.

„W odpowiedzi na artykuły prasowe dotyczące bezpieczeństwa na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, pragnę poinformować, że Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podejmuje starania mające na celu dogłębne zbadanie całej sytuacji. Chciałabym podkreślić, że najważniejszym dla mnie aspektem jest zawsze bezpieczeństwo osób korzystających z naszego stadionu. 14 czerwca na terenie stadionu odbędzie się kontrola przeprowadzana przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie. Stadion posiada wszystkie przeglądy budowlane, które są wymagane prawem. Dodatkowo, regularnie jest poddawany kontroli przez PINB” – cytat pochodzi z oświadczenia Katarzyny Stępniewskiej-Walaszczyk, która pełni obowiązki dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Dodaj komentarz