Kuria Krakowska zaprasza tegorocznych maturzystów na msze święte tuż przed rozpoczęciem egzaminów dojrzałości

Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, oraz kuria krakowska, skierowały zaproszenie do tegorocznych maturzystów, wzywając ich do udziału w specjalnie zorganizowanych mszach świętych. Te celebracje religijne będą miały miejsce tuż przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi, które mają swój początek 7 maja. W każdym z tych wydarzeń, intencje będą skupione na pomyślności egzaminów i oświeceniu w wyborze dalszej ścieżki życiowej dla uczniów klasy maturalnej.

Msze święte zostaną odprawione w dniach 3 oraz 5 maja w wybranych kościołach na terenie całej Małopolski. Pierwsze trzy odbędą się już 3 maja; o godzinie 18:30 w kościele Mariackim w Krakowie, o godzinie 18:00 w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach oraz o godzinie 16:00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Ostatnia z nich planowana jest na niedzielę, 5 maja o godzinie 19:00, a miejscem jej odprawienia jest Sanktuarium MB Pani Myślenickiej w Myślenicach.

Organizowanie mszy św. tuż przed rozpoczęciem matur, jako formy wsparcia dla zdających, jest już długą tradycją kurii krakowskiej. Przykładowo, podczas zeszłorocznej mszy św. w bazylice Mariackiej w Krakowie, biskup Robert Chrząszcz udzielił specjalnego błogosławieństwa długopisom, które miały posłużyć maturzystom podczas egzaminów.

Dodaj komentarz