Krakowskie ślady Kory: unikalny spacer w piątą rocznicę śmierci legendy polskiego rocka

28 lipca oznacza piątą rocznicę odejścia Kory, niezapomnianej wokalistki zespołu Maanam. W następny dzień, 29 lipca, w sobotę o godzinie 11.00, wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce w Krakowie – spacer śladami tej legendarnego artystki. Rejestracja na to spotkanie jest nieobowiązkowa, a udział jest całkowicie bezpłatny.

Kora urodziła się i wychowała w Krakowie, gdzie zaczynała swoją muzyczną karierę i gdzie nawiązała pierwsze relacje towarzyskie i romantyczne. Nawet po zdobyciu rozgłosu i uznania, wielokrotnie powracała do tego miasta. Jakie miejsca w Krakowie odgrywały kluczową rolę w jej życiu zarówno prywatnym, jak i artystycznym? Wielu z nas zastanawia się, gdzie mieszkała ikona polskiego rocka i które z krakowskich miejsc były dla niej szczególnie ważne?

Niewątpliwie odpowiedzi na te pytania dostarczy biografia Kory napisana przez Katarzynę Kubisiowską pod tytułem „Kora. Się żyje”. Jednakże, można też poszukać odpowiedzi samodzielnie, przemierzając ulice Krakowa podczas specjalnie przygotowanego spaceru. Trasę tę poprowadzi autorka wspomnianej książki, która podczas spaceru podzieli się swoją wiedzą i refleksjami na temat życia Kory. Spacerujący będą mieli także okazję posłuchać opowieści osób blisko związanych z Kora, a także jej wiernych fanów.

Dodaj komentarz