Kraków turystycznie, czyli co musisz wiedzieć, zanim tu przyjedziesz?

Najbardziej urokliwe miasto w Polsce? W tym zestawieniu Kraków zwykle znajduje się w czołówce. To punkt na mapie Polski, który często wybierany jest na cel wycieczkowy. Zanim jednak zaplanujesz wyjazd, musisz wiedzieć, że stolica Małopolski jest specyficzna pod względem komunikacji. W obrębie Starego Miasta do najważniejszych miejsc dotrzesz właściwie na własnych nogach. A co z podkrakowską Wieliczką czy innymi atrakcjami poza centrum, gdy nie jesteś zmotoryzowany? Wypróbuj czasowy wynajem samochodu!

Wypożyczalnia samochodów w Krakowie – dlaczego warto ją odwiedzić?

W Krakowie działa kilka firm carsharingowych, m.in. Panek CS. Mają one atrakcyjną ofertę zarówno dla mieszkańców miasta, jak i jego gości. Nie ma przy tym znaczenia, czy potrzebujesz auta na weekend, na kilka godzin czy na dłużej. Bez problemy możesz np. wypożyczyć auto na doby. Kraków będzie wówczas o wiele bardziej przystępny, a czas który zaoszczędzisz na oczekiwaniu na przystanku komunikacji miejskiej – nieoceniony.

Jeśli przyjeżdżasz do Krakowa na kilka dni i chcesz zobaczysz jak najwięcej, wypożyczenie auta to jak najbardziej uzasadniona decyzja. Poza Krakowem zwiedzisz przy okazji Kopalnię Soli w Wieliczce. Samochód pod ręką zdecydowanie ułatwi Ci komunikację i uniezależni od tutejszych rozkładów jazdy.

Jak wynająć auto w Krakowie?

Do wynajmu auta na dobry przekonuje także znikoma ilość formalności, jakie przy tym obowiązują. To jedna z największych zalet carsharingu. Procedura rezerwacji i wynajęcia wybranego modeli przebiega szybko i zwykle bezproblemowo. Zobacz, jak wygląda to na przykładzie operatora Panek CS:

  1. Pobranie specjalnej aplikacji operatora na swój telefon.
  2. Założenie konta klienta – dzięki temu firma udostępni ci mapę pojazdów dostępnych najbliżej Ciebie.
  3. Znajdź na mapie interesujący Cię samochód, który jest aktualnie dostępny.
  4. Dokonaj rezerwacji poprzez kliknięcie w jego ikonę – od tego momenty będziesz miał 10 minut na dotarcie do pojazdu i jego otwarcie (także zdalnie, z poziomu aplikacji).

Nieważne, czy planujesz weekendowy rajd po Krakowie i okolicach, czy musisz zajrzeć do kilku urzędów w różnych częściach miasta – wypożyczone auto zapewni Ci komfort podróży, a przy tym poczucie bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że każdy pojazd wypożyczany w ramach carsharingu, jest objęty obowiązkową ochronę OC.

Dodaj komentarz