Kraków rusza z nową akcją w ramach foodsharingu!

Foodsharing polega na dzieleniu się żywnością. Według danych WHO corocznie na świecie marnuje się około 1,3 mld ton jedzenia. Ze zjawiskiem tym walczą organizacje, które zachęcają do dzielenia się żywnością z osobami potrzebującymi.  

Kraków walczy z marnotrawstwem żywności

W Krakowie podobnie jak w wielu polskich miastach funkcjonują jadłodzielnie oraz Banki Żywności. Można do nich przyjść o każdej porze dnia i nocy, aby zostawić produkty żywnościowe, których nie zdążymy zjeść przed upływem daty ważności. Jadło dzielnie przyjmują także gotowe posiłki, których nie chcemy lub nie możemy zamrozić, a którego nadmiar może wylądować w koszu na śmieci. W zamian sami możemy liczyć na zabranie z punktu żywnościowego produktów, które są nam potrzebne.

Lodówki społeczne staną w trzech miejscach w Krakowie

Miasto 27 września rusza z nowym projektem, któremu przyświeca idea foodsharingu. Z związku z tym w trzech punktach w Krakowie staną lodówki społeczne. Można będzie w nich zostawiać warzywa, owoce, ciasto, chleb oraz gotowe potrawy z dokładnie opisanym składem. Zabronione będzie umieszczanie w lodówkach surowego mięsa, zepsutej żywności i alkoholu.

Gdzie można znaleźć lodówki spożywcze?

Czekające na produkty spożywcze lodówki staną na ulicy Sas-Zubrzyckiego 10, osiedlu Szkolnym 20 oraz przy ulicy Sudolskiej 7a. Akcja ,,Lodówki pełne dobra’’ ma jak na razie charakter pilotażowy. Jeśli idea dzielenia się jedzeniem w tym projekcie się przyjmie to prawdopodobnie powstaną w mieście kolejne punkty z lodówkami.

Dodaj komentarz