Kraków pozbywa się porzuconych aut

Porzucone auta, z czasem zamieniające się we wraki, dość często psują estetykę miast i zajmują miejsca parkingowe. W Krakowie postanowiono rozprawić się z tym problemem w sposób pomysłowy. Miasto wystawiło wraki samochodów na sprzedaż. Zainteresowanie było duże.

Sprzedano 14 z 16 wystawionych aut

Dla kogoś śmieć, a dla kogoś innego skarb. Porzucone w Krakowie auta stały się przedmiotami na licytacji. Miasto wystawiło wraki na sprzedaż, by nie zaśmiecały dłużej przestrzeni publicznej. Wśród wystawionych pojazdów znalazł się Cadillac de Ville, który został kupiony za 4 tys. zł, zapewne w celach kolekcjonerskich. Kraków odholował dotychczas 16 aut i wszystkie wystawił na sprzedaż. Kupiono już 14 pojazdów.

Miasto przeprowadziło akcję zgodnie z przepisami Kodeksu drogowego. Z zapisów wynika, że miasto ma prawo do pozbycia się wraku samochodu. Skąd wiadomo, kiedy auto jest wrakiem? Wynika to z wyglądu pojazdu. Jeśli auto jest zniszczone, nie ma tablic rejestracyjnych ani aktualnych badań technicznych,  lub drzwi do środka pozostają otwarte, to zgodnie z prawem miasto może je przejąć i zutylizować.

Dodaj komentarz