Koniec ery prof. Jacka Majchrowskiego w Krakowie: Potencjalni następcy i ich wizje dla miasta

Po długim okresie rządów prof. Jacka Majchrowskiego, Kraków, drugie największe miasto Polski, przygotowuje się do powitania nowego przywództwa. W kwietniu tego roku, era Majchrowskiego dobiegnie końca, a kwestia dotycząca jego następcy i ich planów na przyszłość miasta pozostaje otwarta. W związku z tym redakcja DGP zdecydowała przeprowadzić rozmowy ze wszystkimi kluczowymi kandydatami na tę prestiżową funkcję, które odbyły się na 26. piętrze wieży Unity Centre – wcześniej znanej jako Szkieletor – który jest najwyższym punktem w Krakowie, wznoszącym się na wysokość 102 metrów.

Współpracując z głównymi organizacjami gospodarczymi oraz samorządami zawodów cieszących się publicznym zaufaniem, DGP zaprosiła łącznie ośmioro kandydatów do udziału w Gospodarczej Debacie Prezydenckiej. Ostatecznie, w sali pełnej po brzegi i oferującej widok na panoramę Krakowa i Tatry, pojawiło się pięcioro z nich:

46-letni Łukasz Gibała, doktor nauk humanistycznych, radny miejski, przedsiębiorca oraz były poseł.

61-letni Andrzej Kulig, doktor habilitowany nauk prawnych, akademik, samorządowiec i od 2015 roku zastępca prezydenta Krakowa.

54-letni Stanisław Mazur, politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych oraz profesor i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w bieżącej kadencji.

43-letni Aleksander Miszalski, przedsiębiorca, polityk, samorządowiec oraz poseł IX i X kadencji.

Na koniec 60-letni Jerzy Muzyk, radca prawny oraz samorządowiec, pełniący obecnie funkcję II zastępcy prezydenta Krakowa.

Niestety nie wszyscy zaproszeni postanowili skorzystać z tej okazji. Rafał Komarewicz (poseł Trzeciej Drogi) odmówił udziału w debacie. Konrad Berkowicz (poseł Konfederacji) nie odpowiedział na zaproszenie, a Łukasz Kmita (poseł PiS, były wojewoda małopolski) anulował swoje przybycie w ostatniej chwili.

Dodaj komentarz