Jedno z najdłuższych przejść dla pieszych w Krakowie przestanie istnieć

Już niebawem nastąpi skrócenie najdłuższego w Krakowie przejścia dla pieszych. Wszystko dzięki nowym zasadom organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Friedleina, Łokietka i Wrocławskiej. Do tej pory przejście miało aż 23 metry, teraz zostanie skrócone aż o 13 metrów.

To nie pierwsze działanie władz Krakowa, którego celem jest usprawnienie ruchu drogowego i poprawa bezpieczeństwa jego uczestników. Do tej pory w znacznym stopniu udało się zwiększyć komfort pieszych w wielu miejscach w mieście. Mimo to, nadal istnieje wiele punktów, w których należy wprowadzić zmiany. Najbliższe dotyczą skrócenia przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Łokietka, Friedleina i Wrocławskiej. Obecnie jest to jedno z najdłuższych przejść w mieście.

Planowane zmiany

Z tarczy skrzyżowania wyłączony będzie wjazd od strony ul. Friedleina. Dzięki temu, piesi nie będą musieli pokonywać jednocześnie ul. Friedleina i Łokietka. Nadchodząca zmiana ma duże znaczenie ze względu na wchodzące 1 czerwca w życie przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Dodatkowa przestrzeń zielona

Dzięki nowemu zagospodarowaniu przestrzeni drogowej, mieszkańcy zyskają 230 m2 powierzchni. W przyszłości będzie można przekształcić ją w zielony skwer. Podobnie jak w projekcie budżetu obywatelskiego „Stwórzmy zielony skwer przy kapliczce na Mazowieckiej”.

1 komentarz

  1. Tego ruchu ze strony rządzących się akurat nie spodziewałem…

Komentarze wyłączone.