Jak wybrać dobry internet w Krakowie?

Mieszkasz w Krakowie i zastanawiasz się, jaki internet będzie najlepszy do twojego domu? W większości przypadków optymalnym rozwiązaniem jest łącze światłowodowe, które wyróżnia się dużą prędkością i niezawodną stabilnością. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze oferty.

Czym powinien cechować się internet światłowodowy?

Łącze światłowodowe działa w szybki i bezawaryjny sposób, bez względu na warunki atmosferyczne, bariery architektoniczne czy jakiekolwiek zakłócenia w transmisji danych. Taki internet jest nielimitowany, dlatego dostępny transfer nigdy się nie kończy.

Prędkość pobierania

Internet światłowodowy może osiągać download nawet do 1 Gb/s. Tak duża prędkość będzie wskazana, jeśli korzystasz z łącza np. do następujących czynności:

  • oglądania filmów i seriali w wysokiej jakości HD i 4K – w telewizji internetowej i na platformach VOD,
  • grania w gry sieciowe (gaming),
  • pobierania z sieci plików o dużej wielkości,
  • streamowania,
  • zdalnej nauki i pracy.

Jeśli tylko sporadycznie używasz internetu do rozrywki, powinno wystarczyć ci łącze o prędkości około 600 Mb/s. Do podstawowych zastosowań, np. korzystania z serwisów społecznościowych, czytania wiadomości czy sprawdzania prognozy pogody, zazwyczaj nie trzeba wybierać szybszego internetu niż do 300 Mb/s.

Prędkość wysyłania

Przy wyborze internetu do swojego domu w Krakowie zwróć także uwagę na upload, czyli prędkość wysyłania. To parametr, który ma spore znaczenie zwłaszcza dla graczy, osób zajmujących się streamingiem wideo czy udostępniających w sieci duże pliki, np. swoim znajomym. Łącze światłowodowe może osiągać upload nawet do 300 Mb/s.

PING

Osoby wykorzystujące sieć do gamingu i streamowania powinny również sprawdzić PING, czyli opóźnienia w transmisji. Światłowody zapewniają minimalną wartość tego parametru, nawet około 10 ms.

Dodatkowe usługi w jednym abonamencie

Niektórzy operatorzy oferują w cenie abonamentu lub za dodatkową opłatą różne usługi towarzyszące, np. pakiet antywirusowy, router, pakiet kanałów telewizyjnych czy dostęp do serwisów streamingowych. Skorzystanie z nich pozwala uniknąć podpisywania kilku umów i opłacania faktur za każdą usługę osobno.

Jaki internet w Krakowie wybrać? Od Netii

Do najkorzystniejszych ofert internetu na polskim rynku należą pakiety od Netii. Operator oferuje łącze w trzech prędkościach pobierania – do 300 Mb/s, 600 Mb/s i 1 Gb/s. Internet światłowodowy w Krakowie od Netii działa szybko i niezawodnie bez względu na to, ile osób łączy się z siecią w tym samym czasie. Na czas trwania umowy Netia udostępnia swoim klientom nowoczesny router – bez dodatkowych opłat. Mogą oni również korzystać z usługi Bezpiecznego Internetu z systemem antywirusowym, ochroną danych płatniczych, kontrolą rodzicielską i zaporą firewall. Internet światłowodowy można także wybrać w pakiecie z telewizją.

Dodaj komentarz