GDDKiA ostrzega kierowców przed złymi warunkami drogowymi na trasach A4 i S7

Zarówno na autostradzie A4, jak i na trasie S7 doszło do wypadków drogowych, w których brały udział samochody osobowe. W związku z tym, służby ratunkowe musiały interweniować na miejscu zdarzeń, co mogło spowodować pewne problemy w ruchu drogowym. Konkretnie na autostradzie A4, kierujący jadący w stronę Krakowa musieli zmierzyć się z awarią pojazdu. Sytuacja była podobna na niedawno otwartym odcinku Szczepanowice-Widoma trasy S7 (8 km w stronę Krakowa), gdzie również doszło do niefortunnego incydentu.

Przyczyną obydwu wypadków były trudne warunki atmosferyczne. Panująca śliskość na drogach, spowodowana opadami śniegu, znacznie pogarszała warunki do jazdy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wydała ostrzeżenie dla kierowców, informując o złych warunkach drogowych. Zwróciła uwagę, że na drogach może występować gołoledź oraz opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Potencjalne utrudnienia na drogach mogą występować w województwach podkarpackim, małopolskim oraz świętokrzyskim. GDDKiA wymienia następujące odcinki: dk 73 (odcinek Chmielnik – Kielce), dk 78 (odcinek Moskorzew – Chmielnik), dk 74 (odcinek Cedzyna – Baćkowice), dk 42 (odcinek Smyków – Gustawów) oraz S7 (odcinek Chęciny – Zagór). Wszystkie te miejsca są narażone na wystąpienie gołoledzi lub błota pośniegowego.

Dodaj komentarz