Francuski przewoźnik Air France utrzymuje połączenie zimowe między Paryżem a Krakowem

We wtorek, informacja o decyzji francuskiego przewoźnika lotniczego – Air France, została uwidoczniona przez Kraków Airport. Komunikat głosił, że linia lotnicza zdecydowała się na utrzymanie lotów z Paryża do Krakowa również w nadchodzącym sezonie zimowym. Wcześniej te połączenia były obsługiwane jedynie w okresie letnim.

W planach jest utrzymanie trzech lotów tygodniowo pomiędzy lotniskiem Paryż-Charles de Gaulle a Krakowem. Loty będą realizowane we wtorki, czwartki i niedziele.

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, podkreślił znaczenie tego połączenia dla pasażerów z Krakowa, mówiąc o dużym zainteresowaniu stolicą Francji. Zauważył również, że utrzymanie tej trasy sprzyja nie tylko turystyce, ale także rozwija kontakty biznesowe między Małopolską a Paryżem. Dodał również, że decyzja Air France o kontynuacji lotów do lotniska Charles de Gaulle cieszy zarząd lotniska.

Prezes poinformował również, że prace nad siatką połączeń na sezon 2022/2023 są w toku. Jako przykład udanych negocjacji podał decyzję holenderskiego przewoźnika KLM o dodaniu dodatkowego codziennego rejsu na trasie Kraków-Amsterdam, zwiększając ich liczbę do czterech dziennie.

Lotnisko w Krakowie-Balicach to drugie co do wielkości lotnisko w Polsce pod względem ilości obsługiwanych pasażerów oraz największy port regionalny. W 2022 roku obsłużyło ono niemal 7,4 miliona pasażerów – drugi największy wynik w historii portu. Rekordowy wynik – 8,4 miliona obsłużonych pasażerów – osiągnięto w ostatnim roku przed pandemią, czyli w 2019 roku.

Dodaj komentarz