Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie: piękno polskiej muzyki przez pięć weekendów

W lipcu, od 1 do 29 dnia tego miesiąca, w Krakowie będzie miał miejsce Festiwal Muzyki Polskiej. Przez pięć kolejnych weekendów miłośnicy muzyki będą mieli okazję posłuchać twórczości polskich kompozytorów z różnych epok, począwszy od XVI wieku aż po XX wiek. W repertuarze znajdą się również arcydzieła światowej muzyki, które dopełnią całość programu festiwalowego.

Wśród dzieł, które zostaną zaprezentowane podczas 19 edycji Festiwalu Muzyki Polskiej, można wymienić utwory takich twórców jak Józef Michał Poniatowski, Fryderyk Chopin czy Ignacy Jan Paderewski. Na słuchaczy czekać będą także mistrzowskie kompozycje na barokową lutnię oraz przepiękne arie z rzadko wykonywanych XIX-wiecznych polskich oper.

Gwiazdami krakowskiego festiwalu będą nie tylko uznani wirtuozi i laureaci prestiżowych międzynarodowych konkursów, ale także wschodzące młode talenty, którym nadchodząca impreza umożliwi prezentację swoich umiejętności przed szerszą publicznością.

Krzysztof Orski, dyrektor Festiwalu Muzyki Polskiej, zapowiada, że tegoroczna edycja imprezy będzie obejmowała osiem koncertów. Wszystkie z nich odbędą się w różnych miejscach na terenie miasta Krakowa, co pozwoli uczestnikom festiwalu nie tylko delektować się pięknem polskiej muzyki, ale również odkrywać urok zabytkowych zakątków tej historycznej stolicy Polski.

Dodaj komentarz