Energon zamierza pobić światowy rekord Guinnessa

Planując ambitne wydarzenie, Koło Naukowe Energon, które na co dzień działa na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zapowiedziało swoje intencje pobicia rekordu Guinnessa. Wyjątkowe przedsięwzięcie zaplanowane jest na najbliższą niedzielę, dokładniej 2 lipca, i ma rozpocząć się o godzinie 17. Ta fascynująca próba polega na tym, że machina miotająca, o wdzięcznej nazwie „Huragan”, ma wyrzucić beczkę piwa o wadze 23 kilogramów na odległość przekraczającą 135 metrów.

Młodzi naukowcy podejmują wyzwanie postawione przez amerykański browar Sierra Nevada, który obecnie posiada tytuł aktualnego rekordzisty w tej nietypowej konkurencji. Tytuł ten studenci chcą zabrać pod polskie skrzydła, czyniąc tę próbę nie tylko ciekawym eksperymentem naukowym, ale także patriotycznym dążeniem do ustanowienia nowego standardu na świecie.

Nadchodzące wydarzenie odbędzie się w Dubiecku, znajdującym się w powiecie przemyskim, podczas obchodów Dni Miasta i Gminy Dubiecko. W ramach tego eventu, konstruktorzy potężnej machiny miotającej mają zamiar przybliżyć publiczności proces jej tworzenia. Ujawnią szczegóły takie jak użyte materiały oraz zasady działania urządzenia. To znakomita okazja dla wszystkich osób, które chciałyby dowiedzieć się więcej o tej intrygującej konstrukcji i mechanizmach, które nią kierują.

Dodaj komentarz