Doświadczony piłkarz Łukasz Garguła nie zwalnia tempa: 43 lata i nadal na boisku

Łukasz Garguła, utalentowany i doświadczony piłkarz, który spędził sześć lat swojej kariery w Wiśle Kraków i zdobył z nią tytuł mistrza Polski, nie zwalnia tempa mimo upływu lat. Ten znany gracz, mimo że ma już 43 lata, nie zrezygnował z gry w piłkę nożną. Obecnie kontynuuje swoją karierę na boiskach ligi okręgowej Zielona Góra, reprezentując barwy Zorzy Ochla.

Garguła, były ofensywny pomocnik Wisły Kraków i 16-krotny reprezentant Polski, był na szczycie swojej kariery, gdy podpisywał umowę z „Białą Gwiazdą”. To miało miejsce w styczniu 2009 roku, kiedy to przeniósł się do Krakowa z Bełchatowa. Niestety, niedługo po podpisaniu kontraktu, cios przyszło w postaci kontuzji kolana. Kiedy przeprowadzki do Wisły stało się faktem, piłkarz nie był jeszcze gotowy do powrotu na boisko.

Po kontuzji pojawiły się liczne problemy, które ostatecznie zahamowały rozwój kariery piłkarza. Mimo to, Garguła nie zrezygnował z gry w Wiśle Kraków, w której spędził łącznie sześć lat. Podczas sezonu mistrzowskiego 2010/2011 wystąpił aż 14 razy na boiskach ekstraklasy. Ostatecznie pożegnał się z krakowskim klubem w 2015 roku. W najwyższej polskiej lidze zagrał jeszcze jako zawodnik Miedzi Legnica, kończąc swój etap gry w ekstraklasie w wieku 38 lat.

Dodaj komentarz