Dorożki w Krakowie nie będą kursować na Rynku Głównym z powodu przewidywanych upałów

Planowane są intensywne upały, które spowodują, że dorożki nie będą mogły obsługiwać swoich tras przez Rynek Główny w Krakowie. Zgodnie z informacją przekazaną przez urząd miasta, od środy do piątku dorożki zostaną wycofane z obsługi tego obszaru.

Od środy 26 czerwca do piątku 28 czerwca, od godziny 9:30 do 19:30, dorożki mają zakaz przebywania i jazdy przez Rynek Główny w Krakowie. Także postój zastępczy przy ulicy Mikołajskiej, lokalizowany przed bazyliką Mariacką, nie będzie dostępny.

Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno koniom, jak i ich woźnicom. Urzędnicy podkreślają również, że właściciele dorożek są zobowiązani do korzystania z wyznaczonych miejsc postojowych w cieniu (na przykład przy Barbakanie czy na alejkach Plant przy ulicy Podzamcze, pomiędzy ulicami Sienną a Mikołajską), regularnego pojenia zwierząt oraz monitorowania prognoz pogody.

Specjaliści od prognoz pogody z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że w najbliższą środę temperatura w Krakowie może sięgać od 30 do 33 stopni Celsjusza. W Krakowie oraz północnej części Małopolski obowiązuje drugiego stopnia ostrzeżenie przed upałami od środy do piątku.

Dodaj komentarz