Dieta pudełkowa – jakie menu wybrać?

Chcesz skorzystać z diety pudełkowej, ale szeroka gama jadłospisów sprawia, że nie wiesz, na które menu się zdecydować? Przeczytaj poniższy poradnik. Znajdziesz w nim najważniejsze informacje na temat popularnych diet pudełkowych.

Dieta Sport

Dieta Sport, zwana również dietą na masę, to propozycja idealna dla sportowców. Jeśli jesteś zapalonym sportowcem, to niezależnie od uprawianej przez Ciebie dyscypliny, potrzebujesz odpowiedniej diety. Menu dla sportowca jest bogate w białko, zdrowe tłuszcze i węglowodany. Dobrze zbilansowany jadłospis dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych mikroskładników oraz makroskładników. Dieta ta obfituje w ryby, mięsa, warzywa, owoce, nabiał, produkty zbożowe i jaja. Jest przy tym smaczna oraz, co bardzo istotne, zapewnia organizmowi odpowiednią liczbę kalorii. Wszystkie składniki są bowiem dobierane do zapotrzebowania energetycznego danej osoby.

Dieta Vegan

Jeśli natomiast nie jesz mięsa oraz produktów odzwierzęcych, takich jak nabiał oraz jaja, dieta Vegan to wybór odpowiedni dla Ciebie. Jadłospis jest oparty przede wszystkim na produktach roślinnych. Założenia owego menu są zgodne z klasycznym podejściem do diety wegańskiej (a nie wegetariańskiej!), czyli wykluczają wszelkiego rodzaju mięsa. Jednocześnie menu dostarcza organizmowi niezbędnych minerałów, witamin oraz błonnika. W rezultacie otrzymujesz dobrze zbilansowane, smaczne i lekkie posiłki, które zapewniają zdrowie, znakomite samopoczucie oraz witalność organizmu.

Dieta Paleo

Dieta Paleo, zwana także dietą człowieka pierwotnego, bazuje na rybach, mięsie, warzywach, owocach, jajkach, nasionach, pestkach i orzechach. Kluczowymi składnikami tego jadłospisu są zatem produkty o bardzo małym stopniu przetworzenia. Stąd wzięła się zresztą nazwa diety – wszak ludzie pierwotni jadali właśnie produkty nieprzetworzone. Dieta ta uwzględnia niemal wszystkie składniki, do których najprawdopodobniej miał dostęp człowiek w okresie paleolitu.

Naukowcy opracowujący dietę Paleo doszli do wniosku, że produkty, które spożywali ludzie pierwotni, pozwoliły im nie tylko przeżyć w niezwykle trudnych warunkach, ale także zachować zdrowie oraz ewoluować. Specjaliści stwierdzili zatem, że składniki te są dobre również dla ludzi współczesnych. Wśród posiłków diety Paleo znajdziesz przede wszystkim dania obfitujące w białko i tłuszcze z mniejszą ilością węglowodanów (co istotne – jedynie bezglutenowych).

Która dieta jest dla Ciebie najlepsza? Jeśli interesuje Cię dieta pudełkowa Kraków lub okolice to natomiast Twoje miejsce zamieszkania, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy Fitness Catering. Specjaliści oferują szeroki wybór diet, spośród których z pewnością wybierzesz menu najlepiej odpowiadające Twoim wymaganiom.

Dodaj komentarz